Kockázatok integrált kezelése a biztonságos működésért

Vállalati kockázat-menedzsment

A vállalati kockázatmenedzsment (ERM) egy átfogó keretrendszer, amely integráltan kezeli a vállalat működését befolyásoló kockázatokat – beleértve a fenntarthatósági, üzletmeneti, IT-biztonsági és munkahelyi területeket –, hogy támogassa a szervezet céljainak elérését és hosszú távú stratégiáját.

Vállalati kockázat menedzsment illusztráció
Fenntarthatósági kockázat kezelés illusztráció

Fenntarthatósági kockázatok kezelése

A fenntarthatóság szempontjából a vállalatoknak figyelniük kell a környezeti, társadalmi és kormányzási (ESG) tényezőkből eredő kockázatokra. Ide tartozik az éghajlatváltozás, a környezeti szabályozások betartása, a szénlábnyom csökkentése, illetve a társadalmi felelősségvállalás és átláthatóság kérdései. A fenntarthatósági kockázatkezelés segít a hosszú távú stratégiai döntések meghozatalában, hozzájárulva a vállalat pozitív imázsához és gazdasági fenntarthatóságához.

Üzletmenet folytonosság és válságkezelés

Az üzletmenet-folytonossági terv (BCP – Business Continuity Plan) olyan stratégiák kidolgozására irányul, amelyek biztosítják a vállalat működésének fenntartását váratlan események esetén (pl. természeti katasztrófák, pandémiák, szervezeti leállások). A kockázatmenedzsment ezen a területen a lehetséges kockázatok elemzésére, azok hatásainak minimalizálására és gyors helyreállítási intézkedések kidolgozására koncentrál.

IT-biztonság illusztráció

IT-biztonság és kiberkockázatok

Az IT-biztonság kockázatkezelési feladatai elvégzése során segítünk megbízóinknak megvédeni a vállalat kritikus adatvagyonát, informatikai rendszerét és minimalizálni az üzleti zavarokat. Az IT-biztonság kockázatkezelése (ISO 27001 IBIR) segít megvédeni a vállalat kritikus adatvagyonát, informatikai rendszereit, és minimalizálni az üzleti zavarokat.

Munkahelyi biztonság és egészségvédelem

A munkahelyi biztonsági kockázatok kezelése azt célozza, hogy a vállalatok csökkentsék a munkahelyi balesetek, sérülések és egészségügyi kockázatok előfordulását. Ez a terület különösen fontos ipari, gyártási és építőipari vállalatok számára, de bármely szervezet érintett lehet benne. A HSE keretrendszerek (ISO 45001 MEBIR) segítik a jogszabályi megfelelés biztosítását és az alkalmazottak biztonságos környezetben való munkavégzését.

Biztonsági és egészségvédelmi koordinátori (Munkavédelmi koordinátor) megbízásaink során teljes körű támogatást nyújtunk a kivitelezési, munkafolyamatok során, hogy az építési projektek biztonságsan kerüljenek lebonyolításra.

Stratégiai és pénzügyi kockázatok illusztráció

Stratégiai és pénzügyi kockázatok

A vállalatoknak stratégiájuk során figyelniük kell a piacok, versenytársak, beszállítók és a gazdasági környezet változásaira. A pénzügyi kockázatok, például a devizaárfolyam-ingadozások, hitelezési kockázatok és költségvetési problémák szintén befolyásolhatják a vállalat eredményességét. Az ERM keretében ezeket a kockázatokat proaktív módon kezeljük, beleértve azt, hogy az ESG rendszer kiépítése és a jelentés/beszámoló elkészítése számottevő hatással van a vállalatok forrásteremtési képességeire.

Integrált kockázatkezelési stratégia

Az ERM célja, hogy összekapcsolja ezeket a kockázati területeket, és egy egységes keretrendszerben kezeljük, beleértve azt, hogy az ESG rendszer kiépítése és a jelentés/beszámoló elkészítése számottevő hatással van a vállalatok forrásteremtési képességeire.

GlobeSystem logo
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.